دکتر راضیه ایرجی

متخصص پوست و مو


همه چیز درباره ژل الانسه

فیلر الانسه که تحریک کلاژن سازی میکند و تا ۳سال زیر پوست کار جوانسازی انجام میدهد

ژل الانسه (Ellanse) برای فرم دهی و جوانسازی پوست استفاده میشود و مصرف آن روز به روز در حال افزایش است.ژل الانسه​ یک فیلر قابل تزریق میباشد ولی با دیگر انواع ژل و فیلر مانند اسکالپترا، رادیس و فیلرهای اسید هیالورونیک مانند رستیلین تفاوتهای زیادی دارد. تمامی موارد ذکر شده از جمله فیلرهای مرغوب میباشند و انتخاب آنها بستگی به نیاز فرد متقاضی دارد. در این مقاله به توصیف ژل الانسه میپردازیم.

ژل الانسه با قابلیت تحریک پوست جهت تولید کلاژن طبیعی برای مدت بیش از ۴ سال، روشی مؤثر برای جوانسازی و زیبایی صورت محسوب میشود. این محصول جدید کاملاً بیخطر است و پاسخگوی نیاز متقاضیان محترم میباشد.
در کلینیک زیبایی رازی انواع ژل و بوتاکس با بهترین کیفیت تحت نظر متخصصین باتجربه تزریق میشود.

نحوه عملکرد ژل الانسه
الانسه فیلری است که بر خلاف بسیاری از فیلرها از جنس اسید هیالورونیک نمیباشد و جهت بالا کشیدن پوست، فرمدهی و بازیابی حجم از دست رفته در اثر افزایش سن زیر پوست تزریق میشود. ماده اصلی سازنده این ژل، پلی کاپرولاکتون (PCL) میباشد. این ماده یک پلیمر طبی با قابلیت جذب زیستی میباشد. پلی کاپرولاکتون در ژلی از جنس کربوکسی متیل سلولز (CMC) به حالت معلق در میآید.

ژل الانسه زمانی که زیر پوست تزریق میشود، در دو مرحله روند پیری پوست را به تعویق میاندازد :
ژل CMC باعث بالا بردن پوست و فرمدهی سریع میشود. البته این ژل تنها برای حدود ۱۲ هفته ماندگار میباشد.
PCl باعث تحریک پوست جهت تولید کلاژن میشود. تحریک تولید کلاژن در طول ۱۲ هفته به بیشترین حد ممکن میرسد و نتیجه بسیار قابل قبولی را ارائه میدهد.

بر خلاف فیلرهای اسید هیالورونیک، عملکرد ژل الانسه بر اساس تولید کلاژن میباشد. نتیجه استفاده از ژل الانسه برای مدت ۲ تا ۴ سال ماندگار میباشد.

موارد استفاده ژل الانسه
ژل الانسه در قسمت میانی پوست تزریق میشود و جهت انجام موارد زیر استفاده میشود:
تحریک تولید کلاژن
جوانسازی و زیبایی صورت
به تعویق انداختن روند ایجاد خطوط ظریف و چین و چروک
موارد فوق برای مدت ۴سال دوام خواهند داشت.

از ژل الانسه در کدام قسمتهای صورت استفاده میشود؟
ژل الانسه برای قسمتهای مختلف صورت قابل استفاده است. فرمدهی در قسمتهایی از صورت مانند چانه و بینی مشکل میباشد و قسمتهایی مانند پیشانی به علت خاصیت انعطافپذیری دارای قابلیت افزایش حجم میباشند.
ژل الانسه در قسمتهایی از بدن که فیلر اسید هیالورونیک نیز در آنها قابل استفاده است کاربرد دارد؛ شامل:

شقیقهها و نواحی اطراف ابرو
پیشانی
گونه ها
خط خنده
قسمت پایین صورت، خطوط گوشه دهان
بینی
چانه
خط فک
دستها

علت ماندگاری بیشتر ژل الانسه نسبت به فیلرهای دیگر چیست؟
مواد تشکیلدهنده ژل الانسه نسبت به دیگر فیلرها به شکلی متفاوت عمل میکنند. زمانی که ژل وارد بدن میشود مولکولهای آن به مرور زمان حل میشوند. مواد تشکیلدهنده ژل تا زمان حل شدن تمامی مولکولها حجم اصلی خود را حفظ میکنند. ماندگاری ژل الانسه به تعداد مولکولهای مواد تشکیلدهنده ژل بستگی دارد. هرچه تعداد مولکولها بیشتر باشد نتیجه درمان ماندگارتر است.

مقایسه ژل الانسه و فیلرهای اسید هیالورونیک
ژل الانسه و فیلرهای اسید هیالورونیک مانند رستیلین هر دو در جوانسازی و زیبایی صورت بسیار موفق عمل میکنند.

مزایای ژل الانسه نسبت به فیلرهای اسید هیالورونیک
ژل الانسه نسبت به اکثر فیلرهای اسید هیالورونیک ماندگاری بیشتری دارد
ژل الانسه در بلندمدت از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفهتر است
ژل الانسه باعث ایجاد واکنشهای حساسیتی شدید نمیشود (ایجاد گرانولوم یا تودههای سفت). ممکن است این حالت در فیلرهای اسید هیالورونیک به ندرت اتفاق بیافتد
ژل الانسه بوسیله تولید کلاژن عمل میکند در نتیجه به قسمتهای دیگر جابهجا نمیشود. (امکان دارد این حالت در فیلرهای اسید هیالورونیک به ندرت اتفاق بیافتد)
ژل الانسه با گذشت زمان حجم خود را بیشتر حفظ میکند.
ژل الانسه در قسمتهای بینی، چانه و پیشانی از لحاظ زیبایی نتیجه بهتری ارائه میدهد.

مزایای فیلرهای اسید هیالورونیک نسبت به ژل الانسه
در صورت بروز مشکل، فیلرهای اسید هیالورونیک قابلیت حل شدن دارند. بنابراین هم موارد جزئی ( توده) و هم موارد شدیدتر (مانند نکروز) به راحتی قابل رفع هستند.
فیلرهای اسید هیالورونیک ظاهری خوشایندتر و طبیعیتر به پوست میدهند. بنابراین برای بهبود بافت پوست نیز به کار میروند.
فیلرهای اسید هیالورونیک برای بهبود ظاهر قسمتهای ظریفتر مانند ناحیه زیر چشم مناسبتر هستند.
هزینه فیلرهای اسید هیالورونیک کمتر میباشد.
در صورت انجام جراحی (مانند ایمپلنت بینی)، فیلرهای اسید هیالورونیک دارای قابلیت حل شدن میباشند. ژل الانسه چنین قابلیتی را ندارد بنابراین جذب آن چندین سال زمان میبرد

ژل الانسه برای چه افرادی مناسب نیست؟
در ارتباط با هرگونه دارویی که مصرف میکنید با پزشک خود مشورت کنید چرا که امکان دارد برخی از داروها بر نحوه درمان تأثیر بگذارند. نیازی به انجام تست آلرژی پیش از تزریق نمیباشد چرا که مواد مورد استفاده در تزریق از بدن حیوان، انسان یا باکتری گرفته نشده است.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای تزریق ژل الانسه هستند؟
ژل الانسه از بسیاری جهات با فیلرهای دیگر متفاوت است. تصمیمگیری در مورد استفاده از فیلر مناسب برای هر شخص به عوامل متعددی بستگی دارد که بایستی در این مورد با پزشک مربوطه مشورت کنید.
هزینه تزریق ژل الانسه بیشتر از فیلرهای دیگر میباشد، ولی به علت ماندگاری آن در بلندمدت استفاده از آن مقرون به صرفهتر است.
پزشکان به کمک ژل الانسه و فیلرهای اسید هیالورونیک دیگری مانند رستیلین و فیلرهای نیمهدائمی دیگر مانند رادیس و اسکالپترا قادر هستند که بوسیله روشهایی که انجام آنها تا ۵ سال پیش نیز امکانپذیر نبوده و بدون نیاز به جراحی تهاجمی، صورت را فرمدهی کرده و حجم از دست رفته صورت در اثر افزایش سن را بازیابی کنند.

نتیجه درمان به عوامل مختلفی از جمله تجربه پزشک و آشنایی او با جنبههای زیباییشناسی چهره، بافت پوست و هزینه لازم برای درمان بستگی دارد.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان توحید میانی ، نرسیده به چهار راه پلیس ، طبقه فوقانی بانک پاسارگاد ، ساختمان نگار یک
تلفن : 36251939 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
میکرونیدلینگ چیست ؟همه چیز درباره ژل الانسههمه چیز درباره تزریق فیلهایفوتراپی چیست؟پلاسما جت چیست و کاربرد آبلفاروپلاستی چیست؟جوانسازی پوست با مزوتراپکربوکسی تراپی چیست ؟صفحه اصلیبیوگرافیآدرس مطب و ساعات حضورخدمات مطبگالری تصاویرآراف فرکشنالمقالاتپیامهای کاربرانسوالات پزشکیسایتهای دیگر